Slovenská osemnástka prehrala so Švédskom 2:5

21.04.2013 Celý región

Soči 21. apríla (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov stále čakajú na majstrovstvách sveta v Soči na svoje prvé body. Po prehrách 1:4 s Kanadou i Švajčiarskom podľahli v nedeľu favorizovanému lídrovi B-skupiny Švédsku 2:5.

Zverenci trénera Antona Bartánusa zohrajú kľúčový duel o postup do štvrťfinále v pondelok o 17.00 SELČ proti Nemecku, ktoré rovnako nemá na konte zatiaľ ani bod. Prvé štyri tímy z oboch skupín postúpia do vyraďovacích bojov, piate tímy budú hrať proti sebe o záchranu.

Mladí Slováci začali súboj bez rešpektu a v prvej tretine držali s vysokým favoritom krok. V 14. minúte sa dokonca mohli ujať vedenia, ale Cehlárikovi v nájazde na gólmana Sionasa skĺzol puk a prestrelil bránku. V závere tretiny hrali slovenskí reprezentanti presilovku, ale vo vlastnom oslabení im ušiel Burakowsky a otvoril skóre duelu. Ten istý hráč zvýšil v 26. minúte už na 2:0 pre Švédov, ktorí potom pridali ešte ďalšie dva presné zásahy.

Slováci sa dočkali až 43 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď chybu v obrane súpera využil Šoltés. Zverenci kouča Bartánusa na začiatku záverečnej časti nevyužili dvojminútovú presilovku o dvoch hráćov, o chvíľu neskôr ale Cehlárik predsa znížil na 2:4. Severania ale zdramatizovanie koncovky nepripustili, v presilovke pridali aj svoj piaty gól a na šampionáte sú stále bez straty bodu.